Trzy drużyny i sporo dobrej zabawy pod wodą

przez • 12 stycznia, 2016 • News, UwhKomentarze (0)1232

Szuwary Ostrzeszów nie odpuszczają i z coraz większa intensywnością przygotowują się do swojego pierwszego turnieju w Gdańsku. Na zaproszenie Hydry, niemal cała drużyna przyjechała wczoraj do Trzebnicy aby wziąć udział we wspólnym treningu. Z okazji skorzystali także zawodnicy wrocławskiej Piranii i ostatecznie w Trzebnickim Parku Wodnym „Zdrój” zrobiło się naprawdę tłoczno.

Zanim hokeiści wskoczyli do wody mieli okazję do wysłuchania prelekcji przygotowanej przez Maćka Marszałka. Dla nowej drużyny to szczególnie ważny element szkolenia. Oprócz doskonalenia techniki w wodzie, konieczne jest poznanie teorii i podstawowych zasad rządzących rozgrywkami hokeja podwodnego. W prelekcji udział wzięli także zawodnicy Hydry, demonstrując i wyjaśniając kolegom z Ostrzeszowa zasady gry.

Punktualnie o godzinie 20:00 rozpoczęła się część praktyczna, czyli trening w wodzie. Przy tak dużej ilości osób, jedynym logicznym rozwiązaniem było podzielenie wszystkich na 4 drużyny, które na dwóch, skróconych boiskach rozgrywały mecze. Co jakiś czas następowała zamiana boisk aby wszystkie drużyny miały szansę zagrać ze sobą. Nieco bardziej doświadczeni zawodnicy z Hydry oraz Piranii starali się na bieżąco udzielać rad i korygować błędy kolegów z Ostrzeszowa.

Ostatnie kilkadziesiąt minut treningu to mecze na całej długości basenu. Gra pomiędzy drużynami toczyła się do pierwszej zdobytej bramki. W grze zostawał zwycięski team, a na miejsce przegranych wskakiwał pauzujący skład. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Goście z Ostrzeszowa zgodnie twierdzili, że wizyta u kolegów z Trzebnicy to doskonała okazja do nauki i szybszego rozwoju drużyny. Zaraz po wyjściu z basenu zapowiadali kolejną wizytę w Trzebnickim Parku Wodnym „Zdrój”, gdzie jak zapewniali przedstawiciele Hydry, zawsze będą mile widziani.

Apnea Sports trzyma kciuki za nową drużynę na mapie Polski i gorąco kibicuje wszystkim, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hokejem podwodnym. Jesteśmy ogromnie ciekawi jak Szuwary zaprezentują się podczas swojego pierwszego turnieju. Niezależnie od wyniku, z pewnością nie zabraknie dobrej zabawy i kolejnych doświadczeń hokejowych. A to przecież dla nas wszystkich powinno być najważniejsze.

Zdjęcie z profilu FB Szuwarów Ostrzeszów

Dodaj komentarz