Program Zanurzenie

przez • 19 lutego, 2016 • Najnowsze wpisyKomentarze (0)1676

„Zanurzenie” to nowy program związany z nurkowaniem, który gorąco polecamy. Jak deklarują jego autorzy, wraz z grupą nurków będą eksplorować szczecińskie zbiorniki wodne, obalać mity i potwierdzać zasłyszane informacje. Może nawet uda sim się odnaleźć dowody zbrodni…? W programie nie zabraknie ujęć z kamer podwodnych (realizowanych przy dodatkowym oświetleniu), drona oraz dwóch kamer na ziemi. W każdym odcinku możemy liczyć na gościa specjalnego, który pozwoli realizatorom zgłębić historię eksplorowanego miejsca. Zapowiada się niezwykle ciekawie.

Jak opowiada prowadząca program – Natalia Kasowska , pomysł zrodził się dwa lata temu. Natalia jest pasjonatką historii i tajemnic ukrytych pod wodą, od 2008 roku aktywnie nurkuje. Jest również autorką pracy inżynierskiej pt. „Ekologiczne aspekty antropopresji Jeziora Szmaragdowego”. Prowadzi od 2009 roku warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży dotyczące Jeziora Szmaragdowego, Jeziora Turkusowego oraz Czarnogłów. Pisała również artykuły do: „Magazynu Nurkowanie”, „Podwodny Świat” i „Magazynu Poszukiwacze”. Pod koniec 2015 roku spotkała się z właścicielem portalu wszczecinie.pl i zaproponowała stworzenie programu o nurkowaniu z domieszką eksploracji. Tak powstał program „Zanurzenie”, w którym Natalia Kasowska, wraz z zaproszonymi gośćmi, zwiedza najciekawsze zakątki Szczecina.

W programie występuje grupa nurków, która sprawdza legendy miejskie o zatopionych na dnie artefaktach. Zespół „Zanurzenia” to dziesięcioosobowa grupa przyjaciół, którzy realizują wspólne pasje. Dzięki temu już w pierwszym odcinku możemy podziwiać niezwykłe ujęcia z drona, ujęcia ogólne z kamer ziemnych, oraz ujęcia z kamer podwodnych. Tłem dla pierwszego sezonu programu jest Szczecin, Jednak ekipa „Zanurzenia”marzy aby realizować dalsze odcinki w innych zakątkach województwa zachodniopomorskiego, a nawet w całej Polsce.

W tym celu potrzebna jest pomoc widzów. W imieniu realizatorów zwracamy się do Was z apelem. Jeśli posiadacie informacje o zatopionych samolotach, czołgach, broni lub innych obiektach, skontaktujcie się koniecznie z Natalią. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.zanurzenie.pl, a już teraz zobaczcie pierwszy odcinek programu.

Zespół Zanurzenie:

Prowadząca: Natalia Kasowska
Nurkowie z Szczecińskiej Szkoły Nurkowania Dive Point: Krzysztof Haracz i Jacek Kowalewski
Operatorzy kamer: Szymon Pawlik, Wojciech Wirwicki
Operatorzy drona: Andrzej Podbielski, Piotr Krutul
Fotograf: Adam Myśków
Kompozytor: Marek Krupa
Grafik: Piotr Tchórzko

Dodaj komentarz