Pływaj z WOPR-em i Waleniami

przez • 17 lutego, 2016 • News, UwhKomentarze (0)2953

Zima w tym roku nie dopisała. Alternatywą dla zabaw na śniegu może być spędzanie czasu na basenie. Akcja „Pływaj z WOPR-em na Pływalni Miejskiej” trwa przez dwa tygodnie ferii zimowych. Cieszy się sporym zainteresowaniem. W tym czasie ratownicy WOPR O/M Siemianowice Śląskie oraz podwodni hokeiści i hokeistki z Waleni i Frel prowadzą zajęcia dla dzieci.

Na pierwsze zajęcia przyszło 25 dzieci. Młodych pływaków podzielono na cztery grupy, w zależności od stopnia zaawansowania. Zajęcia były ciekawe i dzieciaki bawiły się wyśmienicie, co widać na zdjęciach poniżej.

O akcję siemianowickiego WOPR-u zapytaliśmy Prezesa, Marka Kunę:

Jak co roku WOPR O/M Siemianowice Śląskie bierze udział w akcji „Zima w mieście”, której celem jest propagowanie bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych poprzez organizowanie pogadanek o bezpieczeństwie na lodzie w szkołach podstawowych i przedszkolach, rozwieszanie plakatów, rozdawanie książeczek informacyjno-edukacyjnych o tym, jak postępować gdy załamie się pod nami lód. Organizujemy także prelekcje podczas których ratownicy WOPR odradzają wchodzenie i przebywanie na zamarzniętych akwenach wodnych, zalecając jednocześnie sztuczne i zorganizowane lodowiska, które funkcjonują prawie w każdym mieście. Akcja ,,Pływaj z WOPR-em na Pływalni Miejskiej” ma na celu szeroko pojętą edukację młodzieży, w tym: naukę oraz doskonalenie pływania, samoratownictwo w wodzie, podstawy udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwo na lodzie. Każdy z uczestników otrzymuje pamiątkowy dyplom za udział w akcji, która kierowana jest do dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Dodaj komentarz