Krajowe Słodkowodne Mistrzostwa w Łowiectwie Podwodnym Stowarzyszenia USOA, 2016

przez • 28 lipca, 2016 • News, Spearfishing, UncategorizedKomentarze (0)3514

23 czerwca b.r. odbyły się Krajowe Słodkowodne Mistrzostwa w Łowiectwie Podwodnym zorganizowane przez Amerykańskie Stowarzyszenie Podwodne (USOA). Zawody przeprowadzono na Jeziorze Beaver, w stanie Arkansas.  Wzięło w nich udział 20 zespołów, złożonych z mężczyzn, kobiet i dzieci (zakładamy, że nastoletnich  i odpowiednio przeszkolonych). Uczestnicy mieli możliwość polowania na 13 różnych gatunków ryb, z których każda była odpowiednio punktowana.

Mimo niezbyt sprzyjającej aury, zawody okazały się bardzo udane.  Upalny dzień i temperatura powietrza sięgająca 35 stopni Celsjusza nie wystraszyły amatorów podwodnych łowów. Woda również była bardzo ciepła.  Na powierzchni jej temperatura dochodziła do 29 stopni, a poniżej termokliny zlokalizowanej w okolicach 6-ego metra, spadła o kilka kresek do zaledwie 24 stopni.

Widoczność pozostawiała wiele do życzenia i na większej części akwenu wahała się pomiędzy 1.5 a 2.1  metra.  Według organizatorów, ilość złowionych ryb była „niewielka”. Całkowita masa złowionych ryb wyniosła 2200 funtów, czyli ok. 998 kg. Jak się okazuje przymiotnik ten co innego z znaczy w różnych częściach globu.

McMurphy, przewodniczący Krajowych Słodkowodnych Mistrzostw w Łowiectwie Podwodnym USOA 2016,  tak relacjonuje portalowi  DeeperBlue.com przebieg imprezy:

Na tle innych zawodników wyróżnił się Wesley Stewart. Nie tylko zdobył największą liczbę punktów, ale również pobił swój własny, światowy rekord organizacji IUSA w okoniowatej rybie, nazywanej freshwater drum. To był jego dzień. Na uwagę zasługuje również, Gary Maugh, który zakończył rywalizację na trzeciej pozycji w klasyfikacji ogólnej i złowił największą liczbę ryb, strzelając aż 23 sztuki. Tak się składa, że ten łowca przekroczył właśnie 70-tkę. Większość imprez organizowanych przez Stowarzyszenie USOA odbywa się w wodach słonych, zatem kiedy mamy okazję do sprawdzenia się na śródlądziu, to dla nas naprawdę interesujące i odmienne doświadczenie!


Poniżej punktacja indywidualna Mistrzostw (waga podana w funtach* 1 funt to ok. 0.45 kg):

Klasyfikacja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie: Dale Sanders

Dodaj komentarz