Kłusownicy z kuszą na jeziorze Lubikowskim

przez • 5 października, 2015 • News, SpearfishingKomentarze (0)3143

Jak informuje Komendant Społecznej Straży Rybackiej w Lubikowie – Wojciech Ferlin, w nocy z 3 na 4 października Straż Rybacka złapała 2 kłusowników, którzy łapali nielegalnie ryby w jeziorze Lubikowskim za pomocy kuszy.

Dwóch panów pochodzących z Gniezna, ubranych w kompletny strój łowcy podwodnego, za pomocą kusz pneumatycznych rosyjskiej konstrukcji złapało ok 20 kg ryb – głównie węgorza. Kusze uzbrojone były w wielozębne groty. Nie używali butli i nie posiadali żadnych pozwoleń. Po dokonaniu wstępnych ustaleń okazało się, ze jeden z kłusowników był już notowany za podobne przestępstwo.

Jezioro Lubikowskie jest jednym z kilku jezior udostępnionych do łowiectwa podwodnego przez PZW w Gorzowie Wielkopolskim. Oznacza to, że każdy posiadający kartę łowiectwa podwodnego, po uiszczeniu stosownej opłaty, może legalnie polować na ryby za pomocą kuszy. W naszym kraju polowanie z kuszą dozwolone jest jednak wyłącznie w dzień. Zabronione jest także całkowicie polowanie na węgorze oraz używanie grotów wielozębnych o rozstawie zębów większej niż 30 mm.

Gratulujemy Straży Rybackiej udanej akcji i mamy nadzieję, że kłusownicy poniosą konsekwencję swojego czynu. Popieramy wyłącznie legalne łowiectwo podwodne w Polsce!

Zdjęcia poniżej ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Dodaj komentarz