3mamy kciuki za Leszka!

przez • 14 lipca, 2016 • News, UncategorizedKomentarze (0)2932

W  najbliższą niedzielę 17.07 ok. godz. 10.00 Leszek wystartuje w sztafecie Balviten Baltic Challenge – sztafeta pływacka przez Bałtyk . W skład sztafety oprócz Leszka Naziemca wchodzą: Iveta Nováková, Łukasz Tkacz, Tomáš Pilát, Jakub Valníček, Zdeněk Tlamicha. Są też zawodnicy rezerwowi: Renata Nováková oraz Aneta Lokajová. Więcej o zawodnikach przeczytacie tutaj.

Wyruszają z plaży w Dziwnowie (wejście na plażę od ulicy Reymonta od tzw. Alei Gwiazd Sportu) i płyną do Kåsebergi w Szwecji. Do pokonania mają 170 kilometrów. Na każdego uczestnika sztafety wypada po ok. 30 kilometrów. Zmiany będą co godzinę, więc każdy pływak będzie miał 5 godzin na odpoczynek i regenerację. Planują, że w zależności od warunków zajmie im to od 2 do 3 dób. Tutaj możecie zobaczyć jak wygląda planowana trasa. Aby sprawdzić aktualną pozycję sztafety wystarczy kliknąć na mapę, która na bieżąco będzie aktualizowana.

Jest to już drugie podejście do próby przepłynięcia Bałtyku wpław w sztafecie. Jeżeli tym razem odniosą sukces, będą pierwszą ekipą która tego dokona. Płyną w strojach kąpielowych i czepkach. Przygotowywali się do tego wyzwania przez cały rok. Ciężko trenowali zarówno na lądzie jak i w wodzie. Aby jak najlepiej przystosować się do warunków jakie czekają ich w wodzie treningi odbywały się także chłodni!

Pokonanie naszego pięknego morza to nie jedyny cel uczestników sztafety. Mają nadzieję, że przy okazji realizacji swoich marzeń uda im się zebrać pieniądze na rehabilitację Honoratki, córki przyjaciela z klubu sportowego Silesia Winter Swimming (schorzenia Honoraty to: przewlekła niewydolność oddechowa, napady bezdechów, stan po operacji przepukliny oponowo-rdzeniowej odcinka krzyżowego, wodogłowie, pęcherz neurogenny, tracheostomia). Lekarze nie dawali szans Honoratce na to, że będzie chodzić. Dziewczynka nie poddała się jednak i nie tylko chodzi, ale również jeździ na rowerze i pływa. Na stronie sztafety znajdziemy taki o to apel:

Nasza ekipa ciągle szuka motywacji.Chcemy przepłynąć Bałtyk, bo tego nikt wcześniej nie zrobił. Chcemy pływać w każdych warunkach i zachęcać do pływania kibiców. Chcemy popłynąć dla Honoraty. Drodzy Kibice, jeżeli możecie wesprzeć wyprawę finansowo, wpłaćcie dowolną kwotę dla Honoraty. My już uzbieraliśmy środki na przepływ. Teraz chcemy wesprzeć Honoratę, mamę Kornelię i tatę Tadeusza, którzy codziennie, sztafetowo „przepływają Bałtyk”.
Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy,
Przyjaciele
Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto: FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 Tytułem: 9100 Trocha Honorata Kornelia – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia dzieciom.pl/podopieczni/9100

To nie jedyna inicjatywa sportowa tego typu w tym roku. Sebastian Karaś to kolejna osoba, która w  chce pokonać Bałtyk. Planuje on pokonać dystans ok. 100 km wpław samotnie. Do tej pory nikt tego nie dokonał. Startuje z duńskiej wyspy Bornholm i płynie do Kołobrzegu, bez dotykania statku. Płynie w piance, która ma utrzymać cieplotę jego ciała podczas długiego przebywania w zimnej wodzie. Startuje na początku sierpnia, tutaj przeczytacie więcej o tym projekcie.

Rok 2016 to rok bałtyckich wyzwań. Trzymajmy kciuki !!!

Zdjęcie pochodzi ze strony FB sztafety

Dodaj komentarz