Zaginięcie Natalii Molchanovej!

przez • 4 sierpnia, 2015 • Freediving, Ludzie, NewsKomentarze (0)1661

2 sierpnia, w okolicy Hiszpańskiej wyspy Ibiza zaginęła Natalia Molchanova. Tego dnia nurkowała rekreacyjnie wraz z kilkoma osobami na głębokości 30 do 40 m. Prawdopodobnie, podczas jednej z sesji nurkowych została porwana przez silny w tym miejscu podwodny prąd. Dokładne przyczyny zniknięcia Natalii nie są jednak znane.

Poszukiwania zaginionej freediverki rozpoczęto od razu po zgłoszenia wypadku przez towarzyszące jej osoby. Wydarzenie miało miejsce około dwóch mil morskich na północny-zachód od portu La Savina at Poniente de es Freus. Jak do tej pory poszukiwania nie odniosły żadnego skutku.

Natalia jest najbardziej utytułowaną zawodniczką uprawiająca nurkowanie na wstrzymanym oddechu na świecie. Przez całą swoją karierę ustanowiła 41 Rekordów Świata oraz zdobyła 23 tytuły Mistrzyni Świata. Odniosła także ogromne sukcesy podczas odbywających się miesiąc wcześniej Mistrzostw Świata w Belgradzie. Królowa freedivingu posiada doktorat z nauk pedagogicznych, jest autorką wielu artykułów naukowych oraz dwóch podręczników do freedivingu. Stworzyła i jest aktualnym prezesem Rosyjskiej Federacji Freedivingu. Przez lata wyszkoliła tysiące freediverów na całym świecie.

Jest dumna matką Oksany i Alexeya. Kocha swoje dzieci i czeka na dzień kiedy zostanie babcią. Od lat jest inspiracją niemal dla wszystkich uprawiających ten sport. Pomimo wieku, na każdych zawodach była w gronie faworytów. Zawsze spokojna i zrelaksowana robiła to co kochała pokonując kolejne bariery i pobijając kolejne rekordy.

Zdjęcie pochodzi ze strony adrex.com

Dodaj komentarz