Wrocławska Pirania promuje hokej podwodny w Oławie

przez • 19 marca, 2015 • Najnowsze wpisy, UwhKomentarze (0)1650

11054503_848012741954953_7351061955483702046_oWrocławska Pirania, najszybciej rozwijająca się drużyna hokeja podwodnego w Polsce, została pozbawiona basenu. Od dłuższego czasu planowany remont wysłużonej niecki przy ulicy Brucknera zmusił Prezesa Klubu – Marcina Reifa, do poszukiwań nowego obiektu, gdzie młodzi zawodnicy mogliby kontynuować treningi. Miasto Wrocław nie docenia tego, iż na Dolnym Śląsku mamy aż dwie, doskonale prezentujące się w kraju oraz poza jego granicami drużny hokejowe, i nie ma najmniejszych szans by liczyć na jakiekolwiek wsparcie z tej strony. Wyjątek stanowi Akademia Wychowania Fizycznego, która dzięki wsparciu Marka Reimana udostępnia hokeistom basen do treningów.

Śladem KHP Hydra, Pirania zmuszona była poszukać basenu poza Wrocławiem. Z ogromnym entuzjazmem do podwodnych hokeistów podszedł Zarząd Term Jakuba w położonej niewiele ponad 15 km od Wrocławia Oławie. Hokeiści z Piranii od kilku tygodniu mogą zatem kontynuować treningi, doskonaląc swoje umiejętności. Okazało się, że hokej podwodny wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród mieszkańców niewielkiej Oławy. Pojawiła się realna szansa aby część z nich dołączyła do składu Piranii. Aby dodatkowo zachęcić i ośmielić odwiedzających Termy Jakuba, wrocławska drużyna, wspólnie z Zarządem Parku Wodnego zorganizowała pokazowy trening, który miał miejsce 17 marca.

W pokazie wzięło udział 12 członków Piranii. Dzięki uprzejmości firmy Gralmarine, która dostarczyła kamery do podwodnej rejestracji, możliwa była transmisja na żywo tego co działo się na dnie basenu. Trening pokazowy rozpoczął się od ogólnej prezentacji dyscypliny oraz zasad. Po krótkim pokazowym meczu, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających w tym czasie Termy Jakuba, Pirania zaprosiła do wspólnej zabawy wszystkich chętnych. Znalazło się kilkoro śmiałków reprezentujących wszystkie kategorie wiekowe. Najchętniej do basenu wskoczyła młodzież ale nie zabrakło także osób dorosłych. Wszyscy zostali przeszkoleni i już po chwili próbowali swoich sił podczas prawdziwego meczu.

Cała impreza okazała się niezwykłym sukcesem. Pojawiły się deklaracje kontynuacji uczestniczenia w cotygodniowych treningach Piranii. Warto dodać, że już od ponad miesiąca wspólnie z  Piranią w Oławie trenuje nowa zawodniczka, pochodząca z okolic tego niewielkiego miasteczka. Basia zobaczyła po raz pierwszy hokejowe potyczki podczas swojej wizyty w Termach Jakuba.

Trzymam kciuki za nowych zawodników i gratuluję udanej akcji promocyjnej. Pirania rejestrowała swój pokazowy trening i w najbliższym czasie udostępni film pokazujący cały jego przebieg. Z pewnością opublikujemy go na na naszej stronie.

Zdjęcie pochodzi z profilu FB Term Jakuba, więcej zdjęć do zobaczenia tutaj

 

 

Dodaj komentarz