Wielojęzyczna Telewizja o nurkowaniu i podwodnym świecie

przez • 19 sierpnia, 2015 • Najnowsze wpisy, UncategorizedKomentarze (1)1916

Polakpotrafi.pl to platforma, dzięki której każdy z nas może wesprzeć ciekawe projekty. Z Telewizją Free Frog TV współpracujemy od początku istnienia Apnea Sports. Free Frog TV jest już od dawna rozpoznawalną marką w naszym kraju. Teraz jej twórcy chcieliby aby emitowane filmy miały szansę trafić do odbiorców poza granicami Polski. Stąd pomysł na wielojęzyczną Telewizję o nurkowaniu i podwodnym świecie. Gorąco namawiamy do wspierania nowego pomysłu spod znaku sympatycznego płaza. Poniżej kilka podstawowych informacji o projekcie, więcej znajdziecie tutaj.

Free Frog TV to funkcjonująca od dwóch lat pierwsza, polska telewizja o nurkowaniu i podwodnym świecie. Powstała z myślą o propagowaniu wszelkich odmian nurkowania oraz promowaniu Polski jako świetnego miejsce dla turystyki nurkowej. W tym czasie stworzyliśmy ponad 100 różnego typu filmów i programów o tematyce nurkowej, dostępnych za pośrednictwem naszego serwisu internetowego pod adresem www.freefrog.tv. Dzięki formule internetowej nasze filmy były oglądane przez widzów z 123 krajów świata, a średnia ilość odtworzeń naszych filmów to blisko 6 tyś. miesięcznie.

Sam pomysł na telewizję zrodził się podczas przygotowań i organizacji do pierwszego w Polsce festiwalu filmów o nurkowaniu i podwodnym świecie Free Frog Scuba Diving Film Festival, którego byliśmy pomysłodawcami i twórcami.

Po dwóch latach rozwijania telewizji i pracy na systemie do jej obsługi i zarządzania, doszliśmy do wniosku, że jest on na tyle nowatorski i uniwersalny, że moglibyśmy spróbować rozpropagować go w innych krajach, w których nurkowanie i zamiłowanie ludzi do podwodnego świata jest co najmniej takie jak w Polsce. Wspaniale było by stworzyć wielonarodową sieć, współpracujących ze sobą redakcji, działających lokalnie w przestrzeni, którą doskonale znają. Takie redakcje byłyby w stanie w prosty sposób wymieniać się w niej swoją twórczością, dzieląc się przy tym ze społecznością nurkową i ludźmi z innych krajów, ważną dla nich wiedzą. Z pewnością jest to pomysł dość ambitny i dalekosiężny, jednak w dniu kiedy pomyślałem po raz pierwszy o telewizji nurkowej, ta myśl również wydawała mi się zupełnie abstrakcyjna, a tym czasem Free Frog TV funkcjonuje już dwa lata.

Wyobraźcie sobie telewizję internetową, która posiada sześć, może dziesięć kanałów językowych, w której ludzie z sześciu czy dziesięciu krajów robią to co my robimy od dwóch lat. Do tego działa jeden kanał, w którym co miesiąc są prezentowane najciekawsze filmy jakie powstały w danym miesiącu, wśród wszystkich redakcji. Niezależnie w jakim języku narodowym zostały stworzone, na tym kanale zawsze mają napisy angielskie. Niemalże nieosiągalne, jednak jeżeli zostało już wymyślone, to w zasadzie pozostaje tylko to zrealizować, a przynajmniej spróbować to zrealizować.

Od czegoś musimy zacząć. Tym początkiem musi być modernizacja oprogramowania do zarządzania stroną internetową Free Frog TV, gdyż jest to główne narzędzie, które umożliwi realizację tego pomysłu.

Obecnie strona posiada menu w języku polskim, podobnie jak system do zarządzania treścią strony. Aby móc zaprezentować nasz pomysł ludziom z innych krajów i pokazać im jak prosto można go wprowadzić za pomocą narzędzi, już istniejących, system musi posiadać możliwość wprowadzania dowolnego języka, aby zarówno prezentacja jak i późniejsza eksploatacja były jak najbardziej przyjazne wszystkim użytkownikom.

Dzięki tej modernizacji stworzymy możliwość tworzenia wersji językowych serwisu w miarę potrzeb.

To umożliwi nam nawiązanie współpracy z twórcami filmów o nurkowaniu i podwodnym świecie z innych krajów i wymianę z nimi filmów. Będziemy mieli możliwość tworzenia kolejnych redakcji Free Frog TV w innych krajach, które będą mogły wspólnie tworzyć i pracować na rzecz wzajemnej popularyzacji wiedzy o najpiękniejszych miejscach do nurkowania, branży nurkowej i wyjątkowych osobach związanych z nurkowaniem.

Wasze wsparcie umożliwi nam dotarcie do jeszcze większej liczby widzów na Świecie, którzy dzięki niemu będą mogli dowiedzieć się, że Polska to kraj ludzi kreatywnych z niegasnącą pasją tworzenia i tradycjami w wielu dziedzinach.

Również nasza praca, filmy i programy będą mogły być świadomie odbierane przez naszych widzów w innych krajach i w większym stopniu będziemy promować Polskę jako atrakcyjny kierunek dla turystyki nurkowej i nie tylko.

Nurkowanie to jedna z wielu dziedzin, w której Polska ma ogromne osiągnięcia, warto to podkreślać i głosić. Dzięki Waszemu wsparciu serwis Free Frog TV ma szanse stać się doskonałym narzędziem do tego celu. 

Na koniec na tak zbudowanym fundamencie, będziemy mogli pomyśleć o propagowaniu idei festiwalu Free Frog Scuba Diving Film Festival,od którego wszystko się zaczęło, jednak teraz także w formule międzynarodowej.

A jeśli to się uda, kiedyś będziecie mogli powiedzieć, że byliście tu w chwili kiedy to się zaczeło i odcisnęliście swój odcisk dłoni, który zmienił przyszłość.

 

One Response to Wielojęzyczna Telewizja o nurkowaniu i podwodnym świecie

  1. Piotr pisze:

    Fajny projekt i trzymam kciuki, ale obawiam się, że ciężko będzie się przebić na rynku z 100 filmami na kilku kanałach językowych podczas gdy istnieje telewizja dostępna dla miliardów z milionami filmów o tematyce nurkowej dostępnych w wielu językach. Czyli Youtube. Pewną realną szansę widzę jedynie w tym, aby wszystkie filmy były w tylu wersjach językowych ile kanałów językowych. Chodzi oczywiście o wersje językowe dźwięku bo wersje językowe napisów są już na Youtube od dawna, więc to też nie byłoby nic nowego. Potrzeba tu jeszcze czegoś więcej, czegoś co będzie nowe i przez to inne. Może jakiś sposób interakcji w rodzaju widzowie mają poprzez ankietę wpływ na kolejne produkcje? Tego chyba jeszcze nigdzie nie ma.

Dodaj komentarz