Tragiczny wypadek młodego łowcy

przez • 7 lipca, 2015 • News, SpearfishingKomentarze (0)1322

21-letni mężczyzna z Sarasoty na Florydzie znajduje się w szpitalu w stanie krytycznym po wypadku, który miał miejsce podczas pechowego polowania z kuszą. Jarrod Ditmars wybrał się w sobotę rano wraz z przyjacielem na polowanie. Od dłuższego czasu bowiem, spearfishing jest jego największą pasją i wykorzystuje on każdą okazję aby wejść z kusza do wody. Według jego bliskich, Jarrod tak pokochał ten sport, że praktycznie mieszkał w wodzie. Odnosił spore sukcesy i niemal za każdym razem kiedy wybierał się na polowanie wracał z rybą.

Podczas pechowej wyprawy, Jarrod wraz z kolegą pływał po powierzchni wypatrując zdobyczy. Nie zachował ostrożności i obaj łowcy zbliżyli się do siebie na niebezpieczną odległość, zderzając się ze sobą. Naładowana kusza kolegi wystrzeliła, trafiając Jarroda prosto w głowę.

„Strzała znajduje się w głowie mojego brata. Trafiła tuż pod pod uchem z jednej strony głowy i wyszła niemal dokładnie w tym samym miejscu z drugiej strony głowy, przeszywając jego pień mózgu.”

powiedziała siostra Jarroda.

Jarrod znajduje się w tej chwili w szpitalu w Sarasota na oddziale intensywnej terapii. Lekarze nie zdecydują się na usunięcie strzały, dopóki stan łowcy nie ustabilizuje się. Jest za wcześnie by stwierdzić do jak rozległych obrażeń mózgu doszło i jakie będą tego konsekwencje. Jedno jest pewne, nikt z członków rodziny nie traci nadziei.

„Wierzę, że mój brat z tego wyjdzie”

powiedziała jego siostra.

„Nie tracimy nadziei. Nie poddamy się i będziemy o niego walczyć. Jestem pewna że wszystko będzie dobrze i Jarrod wróci do domu.”

Jego matka pragnie aby ten wypadek był przestrogą dla innych łowców podwodnych. Twierdzi, że tragedii można było zapobiec, jeśli chłopcy zachowaliby odpowiednią ostrożność i zabezpieczyli kusze, kiedy zbliżyli się do siebie na niebezpieczną odległość.

„Żyjemy w pięknej okolicy, tuż przy morzu, które może być niebezpieczne. Młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy z tego jak kruche jest życie i że wszystko może zmienić się w jednej chwili.”

powiedział Maribeth Ditmars.

Dodaj komentarz