Siemianowickie Walenie szykują się na Klubowe Mistrzostwa Europy w Londynie

przez • 12 maja, 2015 • Najnowsze wpisy, UwhKomentarze (1)1940

W ostatnie dni maja w stolicy Wielkiej Brytanii odbędą się 15 Klubowe Mistrzostwa Europy w hokeju podwodnym. Udział w imprezie wezmą zaproszone przez organizatora drużyny. Już pod koniec ubiegłego roku, z inicjatywy Prezesa Bałtyckich Fok – Marcina Olszewskiego, rozpoczęły się przygotowania do skompletowania drużyny, która mogłaby reprezentować nasz kraj podczas tej niezwykle prestiżowej imprezy. O ile działania, w wyniku których wyłoniono grupę selekcjonerów oraz przeprowadzono pierwsze zgrupowanie mające na celu wyłonienie najlepszych zawodników spośród wszystkich klubów polskich, są ciągle nieoficjalne, stanowią one niezwykle ważny moment w historii hokej podwodnego w Polsce.

Nieistotne jest tutaj to, jak nazwiemy wyłoniony podczas bełchatowskiego zgrupowania skład. Zupełnie nie ma znaczenia czy będzie to „nieoficjalna kadra Polski”, „Polish Dream Team”, czy „Polish Euro Team”. Najważniejsze jest to, że zawodnicy wszystkich klubów mieli szansę aby dołączyć do składu reprezentującego biało czerwone barwy na tak ważnej imprezie. Istotne jest również to, iż do drużyny zakwalifikowani zostali młodzi gracze. Doświadczenie które zdobędą już teraz, z pewnością zaowocuje za kilka lat, kiedy polska reprezentacja nie będzie ciekawostką turnieju lecz drużyną z którą będą musieli liczyć się najlepsi.

Wśród najbardziej obiecujących graczy, znalazło się aż 4 zawodników reprezentujących barwy Siemianowickich Waleni. Drużyny, która ze względu na średnią wieku ma największy potencjał wśród wszystkich polskich składów. Od lat osobiście kibicuję przesympatycznym Ślązakom. Pamiętam nasze pierwsze, wspólne sparingi, kiedy większość z młodych zawodników Waleni posługiwała się jeszcze topornymi, własnoręcznie wyciosanymi kijami. Od samego początku depczą po piętach najlepszym, niejednokrotnie pokazując na co ich stać. Ich waleczność i ambicja stały się już legendarne. Jestem pewien, że ten sezon będzie przełomowy dla tej drużyny. Potwierdzeniem tego wydaje się być wynik z jakim zakończyli, dosłownie kilka dni temu, turniej w Czeskich Budziejowicach.

Mimo, że już ponad rok istnieje Komisja Hokeja Podwodnego przy Polskim Związku Płetwonurkowania, ciągle nie doczekaliśmy się systemowych rozwiązań, które pozwoliłyby w oficjalny sposób wyłonić kadrę Polski i umożliwiłyby zawodnikom wspólne trenowanie oraz występy w turniejach zagranicznych. Tym bardziej cenna wydaje się być inicjatywa powołania wspólnego składu i wyjazd na Mistrzostwa Europy do Londynu. Niestety oznacza to, iż każdy zawodnik zmuszony jest finansować swój udział samodzielnie.

Nikogo nie muszę przekonywać, że wyjazd do Londynu wiąże się ze sporymi kosztami. Ma to szczególne znaczenie dla osób młodych, ciągle jeszcze uczących się, pozbawionych możliwości zarobkowania. Sam zapał nie wystarczy. Niestety dla wielu osób wybranych do składu na Londyn bariera finansowa okazała się być nie do pokonania. Na szczęście nie tak łatwo pokonać chłopaków z Siemianowic Śląskich.

Niemal od powrotu z Bełchatowa prowadzą akcję promocyjną mająca na celu pozyskanie środków prywatnych sponsorów. W tym celu gościli nawet w radiu. Zapis audycji możecie posłuchać tutaj:

Dzięki temu udało się pozyskać część środków. Nie ma jeszcze jednak wystarczającej kwoty. Być może znajdzie się jeszcze ktoś, kto jest w stanie wesprzeć drużynę. Każda pomoc się liczy. Jeśli nie możesz pomóc finansowo, koniecznie polub facebookowy profil drużyny, który znajdziesz tutaj. Znalazł się bowiem sponsor, który opłaci podróż kadrowiczów, jeśli tylko profil drużyny uzyska odpowiednią ilość „lajków”. Trzymam kciuki za powodzenie tej akcji oraz za występ całej polskiej drużyny w Londynie. Połamania kijków!

Jeśli chcesz pomóc skontaktuj się z Łukaszem Wyrwińskim, tel. +48 691 951 816

One Response to Siemianowickie Walenie szykują się na Klubowe Mistrzostwa Europy w Londynie

  1. Walenie Under Water Hockey pisze:

    Dziękujemy 🙂
    Kasia
    Walenie Frele

Dodaj komentarz