Serwis kąpieliskowy

przez • 20 sierpnia, 2015 • Freediving, News, SpearfishingKomentarze (0)1466

Mimo iż falę upałów mamy już za sobą, ciągle jeszcze cieszymy się latem. Sezon wakacyjny w pełni, temperatura wody wysoka, trudno więc odmówić sobie przyjemności kąpieli w akwenach otwartych. Nie zawsze jednak jest to zdrowe, a niekiedy wręcz niemożliwe. Często bywa tak, iż zwykle dostępne kąpieliska są zamykane dla amatorów wodnych harców ze względu na złą jakość  wody. Pół biedy, kiedy do takiego miejsca mamy parę metrów i na miejscu natkniemy się na stosowna tabliczkę informacyjną. Gorzej, jeśli czekamy z utęsknieniem na weekend, pakujemy się do auta i pokonujemy kilkadziesiąt, czy kilkaset kilometrów. Cóż na miejscu pozostaje nam grillowanie i zabawy w podchody.

Można tego uniknąć. Wystarczy skorzystać wcześniej z informacji publikowanych na portalu Serwis Kąpieliskowy. Serwis kąpieliskowy to portal informacyjny o jakości wody w kąpieliskach, zawierający oznakowany na mapie Polski – wykaz wszystkich wyznaczonych uchwałami rad gmin kąpielisk. Zgodnie z art. 9 ust. 1 pkt 10b ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne sezon kąpielowy jest określony przez radę gminy w uchwale – obejmuje okres między 15 czerwca a 30 września każdego roku.

Po wybraniu kąpieliska na mapie Polski, wyświetla się komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego dla danego kąpieliska. W przypadku już aktywnych kąpielisk, to jest takich, których sezon kąpielowy już się rozpoczął będzie możliwy odczyt pełnej wersji raportu zawierającego m.in. dane o: jakości wody, infrastrukturze kąpieliska oraz kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowanie kąpielisk. W przypadku kąpieliska jeszcze nie aktywnego pojawi się informacja dotycząca rozpoczęcia i zakończenia sezonu kąpielowego, a szczegółowy raport pojawi się po jego otwarciu.

Nie można tego przeoczyć!

Dodaj komentarz