Polskie drużyny na Bud Pig Cup 2015

przez • 2 maja, 2015 • Najnowsze wpisy, Uwh3 komentarze2542

UWH Bud Pig Cup, to zdecydowanie najbardziej popularny turniej zagraniczny w Polsce. W tym roku do pięknego miasta na południu Czech wybierają się aż pięć polskich drużyn. Nie wiadomo co przyciąga naszych hokeistów. Rewelacyjne piwo, wspaniała atmosfera, uroki zabytkowego miasta, czy możliwość zmierzenia się pod wodą z lepszymi od siebie, którzy przyjeżdżają do Czeskich Budziejowic niemal z całej Europy. Myślę, że wszystkie te rzeczy po trochę. Ważne jest również to, iż poziom gry pozwala naszym drużynom na nawiązanie wyrównanej walki z większością przeciwników, jednocześnie stwarzając okazję do podpatrywanie tych najlepszych, których na ósmym UWH Bud Pig Cup nie zabraknie. To ogromne doświadczenie i nauka.

Po raz piątym w turnieju wezmą udział Bałtyckie Foki, które z roku na rok poprawiają swój wynik. Drugi raz do Czeskich Budziejowic jadą siemianowickie Walenie. Osobiście trzymam kciuki za ekipę ze Śląska, która z pewnością ma największy potencjał na naszym hokejowym podwórku. Debiutancki występ czeka drugą drużynę z pomorza – Orkę Gdynia, oraz dwa kobiece składy: Asterias oraz Frele. Część dziewczyn z Asterias ma już spore doświadczenie w zagranicznych występach i z pewnością przełoży się to na wynik. Znaczenie ma również to, iż w nie pełnym składzie występowały one w mieszanej drużynie z niemkami roku wcześniej , kiedy to po raz pierwszy w historii turnieju pojawiły się dwie oddzielne dywizje: damska i męska.

Warto przypomnieć trochę historii. Nikogo nie zdziwi, że pierwszą drużyną z Polski, która wystąpiła na UWH Bud Pig Cup, były Bałtyckie Foki. Drużyna z Gdańska pojawiła się w Czechach po raz pierwszy w 2011 roku. Początki były trudne, a zdobyte doświadczenie bezcenne. Już rok później Foki zajęły drugie miejsce w Subelicie, będąc o włos od awansu do Elity. W roku 2013 zajęli miejsce siódme, by w rok później otrzeć się o podium, kończąc rywalizację na 4 miejscu w „generalce”. Jestem pewien, że tym razem ostrzą sobie zęby na pudło, czego gorącą im życzę.

Po przetarciu szlaku na południe przez Bałtyckie Foki, już w 2012 na udział w turnieju zdecydowały się Walenie oraz trzebnicka Hydra. Był to pierwszy turniej zarówno dla jednej jak i drugiej drużyny. Oba składy powstały zaledwie kilka miesięcy wcześniej. Miałem okazję brać udział w tych zawodach i niezwykle miło wspominam to doświadczenie. Największą niespodzianką było to, że nie zajęliśmy ostatniego miejsca. Z tego turnieju pochodzi grupowe zdjęcie wszystkich polskich zawodników.

Fot8

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po powrocie z Czech, Hydra zorganizowała Aqua Battle – pierwszy polski turniej hokeja podwodnego. W styczniu 2013 cały polski hokejowy światek zjechał się do Gdańska, na pierwszą edycję Gorączki Sobotniej Nocy. Było to możliwe, między innymi dzięki doświadczeniu i wiedzy zdobytej w Czeskich Budziejowicach.

Do Fok w 2013 dołączyła Hydra. Właśnie na tym turnieju okazało się, że nasza drużyna poczyniła spore postępy i może stanąć do równej walki z najbardziej doświadczoną drużyną z Polski. Mimo, iż problemy z realizacją taktycznych założeń, przyniosły nam same rozczarowania, dało nam to motywację do dalszej pracy.

Zazdroszczę wszystkim udziału w tegorocznej edycji turnieju. Pozostaje mieć nadzieję, że uda się pojechać do Czeskich Budziejowic za rok. Tym, którzy się nad tym zastanawiają mogę powiedzieć tylko jedno – na prawdę warto! I sam nie wiem czy chodzi o piwo, atmosferę, grę, etc. Chyba o wszystko po trochę. Trzymam kciuki za wyniki. Postaram się wrzucić informacje od razu po turnieju. Liczę też, że będziemy mogli przeczytać obszerną relację w magazynie Apne Sports. Połamania kijków!

UWH BUd Pig Cup, dywizja męska:

 1. Munich Marlins DE
 2. Baltyckie Foki PL
 3. Walenie PL
 4. Wahoo men CH
 5. Assetto Variabile IT
 6. Rhein-Neckar Rochen DE
 7. Egyszusz 1 HU
 8. Egyszusz 2 HU
 9. Piranha HU
 10. Pandaemonium GB
 11. ODTU SAS TR
 12. Atractive guys SL
 13. Serrasalmus men CZ
 14. Aqua Delfia NL
 15. Orka Gdynia PL

UWH Bud Pig Cup, dywizja damska:

 1. Munich
 2. Wahoo
 3. Asterias
 4. Walenie Frele
 5. Budapest 1
 6. Budapest 2
 7. Smokie
 8. Byem
 9. Serrasalmus

 

3 Responses to Polskie drużyny na Bud Pig Cup 2015

 1. Walenie Under Water Hockey pisze:

  Było 5 polskich drużyn, 3 męskie: Walenie, Bałtyckie Foki, Orka Gdynia oraz dwie żeńskie: Walenie Frele i Asterias.
  Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz