Podsumowanie pierwszego dnia Kristiansund Cup 2015

przez • 7 sierpnia, 2015 • News, SpearfishingKomentarze (0)1429

Przełom lipca i sierpnia to okres kiedy do Norwegii, w okolice Kristiansund, ściągają łowcy podwodni niemal z całego świata. Celem ich podróży jest wzięcie udziału w kolejnej edycji, chyba najbardziej znanych zawodów w tej części świata. Większość ekip, przyjeżdża znacznie wcześniej by aklimatyzować się na miejscu i trenować.

Chociaż w ciągu ostatnich kilku lat ranga zawodów nieco spadła, w tym roku do Kristiansund przyjechali zawodnicy z Finlandii, Rosji, Szwecji, Niemiec, Anglii oraz Rumunii. Jak co roku udział w zawodach bierze także ekipa z Polski. Do rywalizacji stanęli: Jan Więcławski, Henryk Knut, Jacek Malinowski, Jacek Dykta oraz Maciej Jaworski. Nasi zawodnicy, posiadają już spore doświadczenie w zawodach na dalekiej północy i jak co roku liczymy na bardzo dobry wynik.

Właśnie pojawiły się wyniki po pierwszym dniu zawodów, Nikogo nie zdziwi fakt, że największą ilość punktów zdobyli zawodnicy z Norwegii. Z bardzo dobrej strony pokazał się Team Poland. W pierwszej 10, po pierwszym dniu zawodów, znalazł się Jacek Dykta, dla którego to drugi występ w norweskiej imprezie. Niemal tuż za nim, na miejscu 12, pierwszy dzień zmagań zakończył Jacek Malinowski. Drugą dziesiątkę zamykają odpowiednio Maciej Jaworski oraz Jan Więcławski.

11825131_10155932757120790_4738310294475782301_n

Wszystko rozstrzygnie się jutro. Trzymajmy kciuki za naszych zawodników.

Zdjęcie z profilu FB: Nordic Spearfishing Community, Orian Dymes

Dodaj komentarz