Piotr Wencka

przez • 25 kwietnia, 2015 • Najnowsze wpisy, UncategorizedKomentarze (0)3397

Nikt, tak na prawdę, nie jest w stanie wyobrazić sobie tego co czuje człowiek, który z dnia na dzień dowiaduje się o chorobie, która całkowicie zmieni jego życie. Poświęcamy wszystko rodzinie, zatracamy się w pracy, realizujemy marzenia. Mamy plany, pasje, wydaje nam się, że jesteśmy niezniszczalni. Stawiamy czoła wszystkim problemom, które nagle okazują się być zupełnie nie ważne.

Piotr Wencka, jest aktywnym członkiem forum spearfishing.pl niemal od samego początku jego istnienia. Od zawsze jego pasją było nurkowanie. Każdą wolną chwilę spędzaŁ w wodzie, nurkując sprzętowo, lub polując z kuszą w ręku. Zawodowo również był blisko swojej pasji, pracując na co dzień w policji wodnej. Doskonalił swoje umiejętności przy każdej okazji. Trenował kulturystykę oraz inne sporty, dzięki czemu był niezwykle sprawny.

Pewnego dnia, podczas standardowych testów sprawnościowych w policji, które zawsze zaliczał celująco, poczuł się jakoś dziwnie. Chwilę potem okazało się, że przebiegnięcie krótkiego dystansu jest dla niego ogromnym wyzwaniem. Czuł się, jakby miał nogi z ołowiu. Kilka dni później problem powrócił, nasilając się nieznacznie. Zaniepokoiło to Piotra i postanowił iść do lekarza. Początkowo potraktowano go jak symulanta. Zdrowy, silny i wysportowany mężczyzna musi udawać. Dziwne objawy nasiliły się jednak i Piotr postanowił poszukać pomocy gdzieś indziej. Po serii testów i badań, dowiedział się co mu jest. W jednej chwili świat stanął na głowie. Zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane.

Dowiedział się, że choroba szybko postępuje. Bardzo szybko będzie musiał zrezygnować z pracy, być może za kilka miesięcy wyląduje na wózku, stając się obciążeniem dla rodziny. Musiał zapomnieć o swojej pasji, już nigdy nie zanurkuje, nigdy nie upoluje żadnej ryby.

Historia Piotra uświadamia nam, że jednak nie jesteśmy niezniszczalni. Pokazuje, co tak na prawdę jest ważne w życiu, i jak ono same może zmienić się w jednej chwili, na co my nie mamy żadnego wpływu.

Dzisiaj Piotr, mimo choroby nadal jest niezwykle pozytywną osobą. Nie poddaje się, ciągle ma nadzieję, że w końcu medycyna znajdzie lekarstwo na jego chorobę. Z pomocą rodziny i przyjaciół stara się z uśmiechem iść przez życie, chociaż miewa dni, kiedy tej wiary i pozytywnej energii brakuje. Motywacją dla niego są rozmowy z przyjaciółmi z całego świata za pomocą skypa. Realizuje się tworząc muzykę. Przy każdej okazji wspomina czasy kiedy mógł realizować swoją największą pasję – nurkowanie.

Mimo sporego wsparcia, ciągle jednak potrzebuje pomocy. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście dla kogo przeznaczycie 1% waszego podatku w tym roku, być może przekona was historia Piotra. Koniecznie poznajcie go bardziej, oglądając ten film:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”
KRS 0000186434 z dopiskiem 218/W Piotr Wencka

Zawsze możecie wesprzeć Piotra wpłacając pieniądze na jego subkonto w fundacji: http://www.fundacja-sloneczko.pl/

Jeśli chcielibyście poznać Piotra i z nim porozmawiać, napiszcie do niego na maila: wentylek65@wp.pl lub skontaktujcie się przez skypa: piotrwencka.
Nasza redakcja również służy pomocą w tej sprawie. Skontaktujcie się z nami klikając tutaj.

Dodaj komentarz