Pierwsza rekordzistka Zjednoczonych Emiratów Arabskich

przez • 22 marca, 2015 • Freediving, NewsKomentarze (0)1630

3670f4fe-7f0d-4fab-9db4-c631c461155eDziś Hadeya Hassan Almenhali wstrzymała oddech na 2 minuty i 11 sekund, aby stać się pierwszą w historii freediverką Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która ustanowiła rekord narodowy. Po udanej próbie Hadeya powiedziała: „Wiedziałem, że mogę wstrzymać oddech na dłużej niż 2 minuty. Jestem jednak pewna, że to spore wyzwanie dla kolejnych kobiet próbujących pobić mój rekord”(…) „To, że brałam udział w oficjalnym konkursie, było wspaniałym doświadczeniem i nie ukrywam, że byłam zdenerwowana. Jestem przekonana, że następnym razem wypadnę jeszcze lepiej”

Zawody podczas których Hadeya ustanowiła rekord narodowy, to pierwsza tego typu impreza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pod egidą AIDA, która pozwoliła na oficjalne ustanowienie rekordu.

Podczas narodowych zawodów Zjednoczonych Emiratów Arabskich o mało nie doszło do pobicia rekordu w statycznym wstrzymaniu oddechu w kategorii mężczyzn. Bliski tego wyczynu był Rashed Ailan Al-Hameln, który wstrzymał oddech na 4 minuty i 42 sekundy. Niestety jego próba nie została zaliczona, ponieważ nie przeprowadził pełnej, wymaganej regulaminem AIDA, procedury. Przeczytajcie co powiedział Rashed po konkursie: „Byłem bardzo zadowolony z mojej próby. Ostatecznie wstrzymałem oddech ponad 2 minut dłużej niż mój rekord życiowy. Byłem rozczarowany kiedy dowiedziałem się, że próba nie zostanie zaliczona. Trudno, ważne, że zdobyłem kolejne doświadczenie. Nauczyłem się wiele podczas tego konkursu i jestem pewien, że następnym razem będzie lepiej.”

W tej samej konkurencji bardzo dobry wynik uzyskał Ali Al Shehhi wstrzymując oddech na 3 minuty 17 sekund. Niestety nie wystarczyło to aby pobić obecny Rekord Narodowy ustanowiony przez Ahmeda Khoori, który wynosi nieco ponad 4 minuty. „Byłem bardzo zdenerwowany. Zawsze czuję ogromna presję podczas tego typu zawodów. Tym bardziej cieszę się z mojego wyniku, który oscyluje w okolicach mojego rekordu życiowego. Jeśli nauczę się radzić sobie ze stresem jaki pojawia się na zawodach, kolejne moje występy będą znacznie lepsze”.

Na Zawodach, które odbyły się w British School Al Khuhairat, w Abu Dhabi, gościli również zawodnicy z innych krajów, w tym z Rosji, Finlandii oraz Jordanii.

AIDA International dopiero niedawno uznała AIDA UAE jako krajowego przedstawiciela. Oficjalny sędzia, który nadzorował zawody zapewnił, że zostały one przeprowadzone zgodnie z regulaminami AIDA International. „Zasady AIDA International są niezwykle surowe. Ważne jest aby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo i prawidłowy pomiar wyników. Mam nadzieję, że pokazaliśmy AIDA, że freediving w naszym kraju rozwija się i że możemy zorganizować więcej tego typu zawodów”, mówi Yurij Rakhmatullin.

Zdjęcia pochodzą ze strony Facebooka Yurij Rakhmatullin.

Dodaj komentarz