Orjan Dymes zwycięzcą Kristiansund Cup 2015

przez • 25 sierpnia, 2015 • Najnowsze wpisy, SpearfishingKomentarze (0)1301

Na przełomie lipca i sierpnia czekaliśmy na wieści z Kristiansund, gdzie odbywały się jedne z najbardziej znanych w Norwegii zawodów w łowiectwie podwodnym. Wszystko za sprawą grupy łowców podwodnych z Polski, która od lat uczestniczy w tym wydarzeniu. W tym roku także mieliśmy okazję dopingować naszą narodową drużynę w skład której weszli: Jan Więcławski, Jacek Malinowski oraz Maciej Jaworski. W zawodach wzięło udział jeszcze dwóch naszych zawodników: Henryk Knut oraz Jacek Dykta, którzy stworzyli drugi narodowy skład.

Po pierwszym dniu zmagań, swoją dominację w tym regionie potwierdzili zawodnicy reprezentujący kraj organizatora. Największą ilość punktów (71 050) uzyskał zwycięzca poprzedniej edycji – Orjan Dymes. Tuż za nim uplasowali się kolejno: Adran Sunde oraz Atle Skaug.

Najlepszym wynikiem pierwszego dnia zawodów w ekipie polskiej może pochwalić się Jacek Dykta, który ma zdecydowanie najmniejsze doświadczenie w tym turnieju. Był to dopiero drugi jego start w Kristiansund Cup. Z wynikiem 27 300 punktów zajął on bardzo wysokie, 9 miejsce w kwalifikacji ogólnej. Niewiele gorzej od sympatycznego zawodnika ze Szczecina wypadł Jacek Malinowski. Pierwszego dnia rywalizacji uzyskał on 24 959 punktów, co dało mu 12 miejsce w stawce. Na 17 miejscu, z wynikiem 18 150, zakończył zawody Maciej Jaworski, miejsce 19 przypadło Janowi Więcławskiemu. Całą stawkę zamknął Henryk Knut, któremu udało się upolować tylko jedną rybę.

Wydawało się, że nic nie może zmienić kolejności na podium i pierwsze 3 miejsca przypadną Norwegom. Morze jest jednak zawsze pełne niespodzianek i drugiego dnia okazało się niezwykle łaskawe dla zawodnika z Anglii – Mick’a Veal’a, który odrobił straty z dnia pierwszego, i ostatecznie zakończył cała rywalizację na drugim miejscu, uzyskując wynik 85 075 punktów. Doskonałą dyspozycję potwierdził Orjan Dymes wygrywając całe zawody. Także Atle Skaug utrzymał zdobytą pierwszego dnia trzecią lokatę.

W ekipie polskiej zwyciężyło doświadczenie i Jacek Malinowski, niemal o włos pokonał Jacka Dyktę. Panowie zajęli ostatecznie 11 i 12 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Dwa miejsca dalej zakończył zawody Maciej Jaworski, uzyskując 38 550 punktów. 23 pozycja przypadła Janowi Więcławskiemu, pozycja 36 – Henrykowi Knutowi. W kategorii drużynowej Team Poland znalazł się tuż za podium, wyprzedzając drużyny z Finlandii, Szwecji i Niemiec.

Gratulujemy wszystkim doskonałego występu i kolejnych zdobytych doświadczeń. Pozostaje czekać na pełną relację z zawodów, która z pewnością ukaże się w naszym magazynie, oraz na kolejna edycję turnieju – Kristiansund Cup 2016.

Wyniki indywidualne

klasyfikacja-ogólna

Wyniki w kategorii drużynowej

klasyfikacja-drużynowa

Zdjęcie pochodzi z Facebooka

Dodaj komentarz