Nowy Rekord Świata Mateusza Maliny!

przez • Maj 28, 2016 • Freediving, News2 komentarze3090

285 m w dynamice w płetwach, to 4 metry dalej od poprzedniego Rekordu Świata, i aż o 34 metry dalej od dotychczasowego Rekordu Polski! Trudno wymarzyć sobie lepszy początek Basenowych Mistrzostw Polski, które odbywają się właśnie na otwartym pod koniec ubiegłego roku w Lublinie nowoczesnym obiekcie.

Niespełna miesiąc przed Mistrzostwami Świata w Finlandii, Stowarzyszenie Freediving Poland zorganizowało imprezę, w której udział bierze aż 50 zawodników. Dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu oraz ogromowi pracy i zaangażowania organizatorów imprezy, biorący w niej udział zawodnicy mają doskonałe warunki by uzyskiwać jak najlepsze wyniki sportowe, co potwierdza wypowiedź Mateusza opublikowana na jego profilu FB:

Co za dzień! Dzisiaj ustanowiłem nowy Rekord Świata AIDA w dynamice pokonując na jednym oddechu 285 m (4:15 DT). Wszystko wydarzyło się tutaj w Lublinie, podczas Basenowych Mistrzostw polski we Freedivingu. Jestem ogromnie szczęśliwy, to był doskonały sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Finlandii. Teraz ściana z 3…. na początku nie wydaje się być już tak odległa.
Pobiłem swój stary Rekord Polski o 34 m! Ogromnie dziękuję wszystkim za wsparcie, szczególnie mojemu oficjalnemu sponsorowi Grena LTD, Lucynie Kicińskiej za doskonałą organizację zawodów i oczywiście mojej kochanej Oli.
P.S. Teraz, przez ten krótki czas, posiadam dwa basenowe Rekordy Świata AIDA: w dynamice z płetwami (DYN) oraz dynamice bez płetw (DNF). Zdaję sobie sprawę, że mogę stracić je za dzień lub miesiąc ale to ogromnie miłe uczucie i z pewnością nie powiedziałem ostatniego słowa w tym sporcie.Po powrocie do domu wrzucę filmik z rekordowej próby i napiszę o tym więcej.

Pamiętajmy, że za nami dopiero pierwszy dzień zmagań i z pewnością możemy liczyć na kolejne niespodzianki. Oczywiście Rekordy Świata cieszą najbardziej, ale trzymamy kciuki za każdy nowy PB.

 

2 Responses to Nowy Rekord Świata Mateusza Maliny!

  1. Jan Stelmach pisze:

    Jestem kontent, że moi ziomkowie to nie tylko malkontenci, wieczni maruderzy, zaprzaństwo i targowica, ale i jedni z lepszych w świecie freediving’ erów ! Miód i MALINA !!!
    Jan – senior – Stelmach.

  2. Kamil pisze:

    PODWÓJNY Rekord Świata – Mateusz,jesteś WIELKI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *