Nie taki diabeł straszny jak go malują

przez • 20 kwietnia, 2015 • FilmyKomentarze (0)917

Kiedy pewien łowca podwodny z Darwin w Australii, Rick Tripple, wskoczył do wody nie spodziewał się, że tego dnia zaprzyjaźni się z rekinem tygrysim. Na nakręconym przez nurka filmie doskonale widać jak podpływa do niego niemal dwu metrowy drapieżnik. Ryba pojawia się tuż po tym jak Rickowi udaje się upolować sporego pstrąga rafowego.

„Dopiero gdy zbliżył się do mnie zobaczyłem, że to rekin tygrysi” – mówi Tripple. „Wyciągnąłem rękę i delikatnie go dotknąłem. Zobaczyłem, że spodobało mu się to i spróbowałem dotknąć go po raz kolejny.”

Rick ma spore doświadczenie łowieckie i jest przyzwyczajony do widoku rekinów podczas swoich wypadów w morze. Potrafi rozpoznać czy ich zachowanie wskazuje na niebezpieczeństwo.

„Agresywna ryba ma wygięty łukowato grzbiet, szeroko rozstawione płetwy piersiowe, i wygląda odpychająco” – mówi. „Kiedy widzę takiego rekina myślę tylko o tym aby jak najszybciej wyjść z wody i schronić się na bezpiecznej łodzi. W tym wypadku nie było to konieczne. Nie wchodziłbym do wody gdybym myślał, że jest to niebezpieczne. Jestem pewien, że dużo bardziej niebezpieczne jest przechodzenie przez jezdnię w centrum miasta.”

 

Dodaj komentarz