Mateusz Malina Mistrzem Świata w DNF!

przez • 25 czerwca, 2015 • Freediving, NewsKomentarze (0)1795

Facebookowe profile kibicujące zawodnikom biorącym udział  w Mistrzostwach Świata, które odbywają się właśnie w Belgradzie, w jednej chwili zawrzały od informacji i gratulacji. Po emocjonujących eliminacjach, podczas których nasza kadra pokazała na jak wysokim poziomie znajduje się freediving w Polsce, przyszedł czas na pierwsze finały. Wszyscy po cichu liczyli na sukcesy, ale biorąc pod uwagę warunki jakie panują na otwartym obiekcie goszczącym zawodników, wszystko mogło się zdarzyć.

Dzisiejsze występy w DNF naszych zawodników spowodowały jednak, że możemy być ogromnie dumni z postawy całej kadry! Nie zawiódł nasz faworyt – Mateusz Malina, który zdobył tytuł Mistrza Świata w konkurencji dynamiki bez płetw z wynikiem 214 m, uzyskując 9 metrową przewagę nad kolejnym zawodnikiem!

To jednak nie jedyny powód do radości. Na podium stanie także nasza zawodniczka – Magdalena Solich! Magda pokonała dystans 146 m, zakończając próbę poprawnie wykonaną procedurą i teraz może cieszyć się z brązowego medalu. Doskonałe wyniki uzyskali nasi pozostali zawodnicy.  Agnieszka Kalska 133m, Julia Kozerska 140m, oraz najlepszy w finale B – Karol Karcz z wynikiem 174 m.  Michał Dąbrowski „pocisnął za daleko” i jego próba zakończyła się dyskwalifikacją.

Piękna sportowa postawa. Cudowna wola walki i rewelacyjne wieści z Belgradu! Apnea Sports serdecznie gratuluje całej kadrze i wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do tego sukcesu. Dziękujemy!

Zdjęcia pochodzą z profilu FB Stowarzysznia Freediving Poland

Dodaj komentarz