Królowa jest jedna. Natalia Molchanova!

przez • 26 czerwca, 2015 • Freediving, NewsKomentarze (0)1608

Kolejny dzień finałów w Belgradzie za nami. Ekstremalne warunki pogodowe spowodowały, że zawodnicy oprócz walki z samym sobą musieli przezwyciężyć zimno (temperatura powietrza 15 stopni Celsjusza oraz temperatura wody oscylująca w okolicy 22 stopi, padający deszcz i mgła). Nie wszystkim się to udało . Faworyci, tacy jak Goran Colak, aktualny rekordzista świata w DYN (281 m), czy nasz zawodnik – Mateusz Malina, poddali swoje próby po przepłynięci granicy 100 m.

Najlepszy okazał się Grek – Panagiotakis Giorgos, który w tych trudnych warunkach przepłynął odległość 280 m. Na dalszych stopniach podium w kategorii mężczyzn stanęli kolejno: Bubenchikov Alexandr (260 m) i Alexey Molchanov (258 m).

Niespodzianek nie było w finale kobiet. Po przepłynięciu odległości 236 m Natalia Molchanova wynurzyła się by zobaczyć białą kartkę. Żadna z pozostałych zawodniczek nie przekroczyła zadeklarowanej przez Natalię odległości 215 m, co jest dowodem na ogromną przewagę nowej Mistrzyni Świata. Srebro zdobyła zawodniczka z Chorwacji – Katarinie Zubcic (211 m), brązowym medalem przyszło się cieszyć rodaczce Mistrzyni – Tatianie Zemskikh (205 m).

Jako druga reprezentantka naszego kraju w finale B kobiet wystąpiła Agnieszka Kalska, uzyskując najlepszy wynik tej próby – 187 m. Mimo, iż nie wystarczyło to aby powalczyć o podium, Agnieszce należą się ogromne gratulacje.

Kibicujemy dalej naszym zawodnikom, którzy jutro zmierzą się z ostatnia konkurencją, statycznym wstrzymaniem oddechu (STA). Kilka minut temu nadeszły dobre wieści, jutro nikt nie musi się martwić o aurę, bowiem ostatnia konkurencja zostanie rozegrana na krytym basenie. Raz jeszcze gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za jutrzejsze starty.

Zdjęcie główne z profilu FB Mateusza Maliny

Dodaj komentarz