Indywidualne Basenowe Mistrzostwa Świata we Freedivingu, Belgrad 2015

przez • 10 czerwca, 2015 • Freediving, Najnowsze wpisyKomentarze (0)1963

W dniach 19-28 czerwca 2015 roku centrum sportowe „Milan Gale Muškatirović” w Belgradzie po raz drugi w historii przemieni się w arenę zmagań najlepszych freediverek i freediverów o tytuły Mistrzyni i Mistrza Świata w konkurencjach basenowych. W zawodach weźmie udział 123 zawodniczek i zawodników z 26 krajów. O tytuł Mistrzyni i Mistrza Świata w dyscyplinach basenowych zmierzą się również reprezentanci Polski: Mateusz Malina (aktualny rekordzista świata w DNF), Karol Karcz i Michał Dąbrowski oraz Agnieszka Kalska, Julia Kozerska i  Magdalena Solich. Oficjalnymi sponsorami udziału naszej reprezentacji w BMŚ są: firma Bandi Cosmetics, agencja reklamowa Recevent i firma Regatta.

kadra

Co wydarzy się w Belgradzie? Kto poprawi swój personal best? Kto ustanowi rekord swojego kraju? Na ile rekordów świata możemy liczyć?

Mistrzostwa Świata W Belgradzie to impreza, na którą stawia wielu. Pokazują to ostatnie świetne wyniki z zawodów oraz treningów. My najsilniej trzymamy kciuki za Mateusza Malinę – chorążego naszej reprezentacji, który jest coraz bliżej 9:00 minut w statyce. Za Agnieszkę Kalską – kapitana naszej drużyny, która ostatnie tygodnie przed startem w Belgradzie spędza na treningach pod okiem Mike’a Marica. Za świeżo upieczoną rekordzistkę Polski w DNF – Julię Kozerską, a także za świetne starty Magdy, Michała i Karola. Apnea Sports objęło patronatem medialnym naszych zawodników. Trzymamy kciuki za występy wszystkich kadrowiczów. Wiemy, że możecie wszystko!

Emocje kibiców z całego świata rozpalać będą starty Rosjan, Chorwatów, gospodarzy zawodów Serbów, Japończyków, Finów, Duńczyków, Brytyjczyków, Czechów, Słowaków, Greków…
Nic, tylko śledzić!  Pierwszy start – 21.06, kwalifikacje DNF! Finały 25-27.06.

Oficjalną stronę zawodów znajdziecie tutaj.
Fanpage zawodów na facebooku.
Fanpage Stowarzyszenia Freediving Poland, na który będziemy wrzucać update’y i zdjęcia.

Konkurencje w których będą startowali nasi reprezentanci:

STA DYN DNF
Agnieszka Kalska YES YES YES
Julia Kozerska NO YES YES
Magdalena Solich NO YES YES
Mateusz Malina YES YES YES
Michał Dąbrowski YES YES YES
Karol Karcz YES YES YES

Więcej informacji o naszych freediverach znajdziecie tutaj

Dodaj komentarz