II Otwarte Mistrzostwa Polski w Hokeju Podwodnym, Aquattack 2015

przez • 1 października, 2015 • News, UwhKomentarze (0)1455

plakatAquattack 2015 w Bełchatowie to ostatni w tym roku turniej hokeja podwodnego w Polsce. Trzecia już edycja tego wydarzenia budzi szczególne emocje wśród podwodnych hokeistów. W tym roku bowiem powalczą oni dodatkowo o tytuł Mistrza Polski. Organizacja II Otwartych Mistrzostw Polski, przy okazji cyklicznej, sprawdzonej już imprezy, to doskonały pomysł. Basen w Bełchatowie wyróżnia się stałą głębokością oraz doskonałym położeniem, niemal w geometrycznym centrum Polski. Wszystko to sprawia, że to idealny obiekt do rozegrania najważniejszej imprezy hokejowej w naszym kraju.

Można jedynie wyobrażać sobie ogrom pracy organizacyjnej jaka spadła na gospodarza w tym roku. Jestem jednak pewien, że zdobyte w ostatnich lata doświadczenie po raz kolejny zaowocuje stworzeniem doskonałego wydarzenia sportowego. Reszta zależy od zawodników, bo to właśnie oni dostarczą nam wszystkim emocji, których z pewnością będzie sporo.

Według ostatnich informacji w turnieju udział weźmie 9 drużyn z całej Polski, w tym dwie reprezentacje które składają się wyłącznie z pań: Asterias oraz Walenie Frele. Zobaczymy obrońców tytułu Mistrza Polski – Bałtyckie Foki Gdańsk, Forki (mieszany skład Batyckich Fok oraz gdyńskiej Orki), Hydrę Trzebnica, Walenie Siemianowice Śląskie, Piranię Wrocław, Poznańskie Pyry oraz drużynę gospodarza – Aquarius Bełchatów. Zabraknie niestety gości zza granicy, dla których organizator przewidział oddzielną klasyfikację.

Rywalizacja rozpocznie się fazą grupową. Przewidziana są dwie grupy. W każdej z grup mecze zostaną rozegrane w systemie “każdy z każdym”. Kolejność ustalona będzie z góry jeszcze przed turniejem. Mecze będą trwały 10 minut. Pierwsze trzy drużyny z każdej grupy zagrają w rundzie drugiej w grupie „Elite”. Drużyny, które zajęły miejsca od 4 do 6 będą grały w grupie „Subelite”. Mecze rozgrywane i sędziowane będą zgodnie z zasadami CMAS.

Po raz pierwszy w historii sędziować będą wytypowani wcześniej zawodnicy poszczególnych drużyn. Każda drużyna miała obowiązek zgłosić wcześniej po 3 osoby, które mają największą wiedzę i doświadczenie w sędziowaniu. Ma to zapobiec sędziowaniu przez przypadkowe osoby nie posiadające odpowiedniej wiedzy.

Po turnieju, tradycyjnie już, odbędzie się impreza podczas której zostaną wręczone puchary, dyplomy oraz nagrody dla najlepszych zawodników. Wszystkich sympatyków tej ciągle jeszcze niszowej dyscypliny sportowej zapraszamy do gorącego dopingowania. Całość odbędzie się już w tą sobotę, 03 października, w godzinach od 9:00 do 17:00 na basenie przy Sport Hotel w Bełchatowie.

Dodaj komentarz