Freediver Steven Saylor odnaleziony po siedmiu godzinach na morzu

przez • 3 czerwca, 2015 • Freediving, NewsKomentarze (0)870

19-letni mężczyzna, który został zmieciony z łodzi podczas treningu nurkowania na wstrzymanym oddechu w zachodniej części australijskiego wybrzeża, został odnaleziony żywy po 16 godzinach od momentu powiadomienia jednostek ratowniczych i 7 godzinach spędzonych na morzu.

Steven Saylor wraz z trzema przyjaciółmi przebywał w pobliżu łodzi trenując nurkowanie na wstrzymanym oddechu na pełnym morzu. Po kolejnym nurkowaniu, koledzy nagle stracili młodego Australijczyka z oczu, którego zniosły silne prądy. Natychmiast powrócili do łodzi i zgłosili zaginięcie freedivera.

Vanessa McDonald z zespołu Ratownictwa Morskiego w West Pilbarra powiedziała, iż Saylor został zauważony na plaży w południowej części wyspy niedaleko zdarzenia, około 06:40. Steven zdjął piankę, przewrócił ją na drugą stronę i machał do ludzi przeszukujących okolicę, dając tym samym wyraźne znaki czerwoną podszewką skafandra.

„Był tak szczęśliwy widząc nas, że musieliśmy go powstrzymać od prób dopłynięcia do łodzi ratowników.” powiedziała Pani McDonald. „To z pewnością była dla niego przerażająca noc i trudno się dziwić, że chciał jak najszybciej wydostać się z wyspy. Dostał się wpław na wyspę, wykopał dziurę i spał tam na noc. Znaleźliśmy go na plaży z samego rana. Cieszymy się, że zachował zimną krew, co uratowało jego życie. Doskonale zadziałał także system powiadamiani, który pozwolił nam szybko zareagować i sprawnie przeprowadzić akcję poszukiwawczą.” dodała Pani McDonald.

Saylor został dostarczony do czekającego na niego karetki w Point Sampson i dowieziony do szpitala. Jego życiu nic nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dodaj komentarz