Drużyna z Irlandii wygrała Aqua Battle 2015

przez • 16 czerwca, 2015 • Najnowsze wpisy, Uwh3 komentarze4253

W tym roku, po raz pierwszy, trzebnicki turniej hokeja podwodnego Aqua Battle 2015 gościł drużynę zagraniczną. Po latach starań udało się przekonać kolegów z Irlandii aby przyjechali na najstarszy turniej w Polsce, którego czwarta już edycja miała miejsce w minioną sobotę 13 czerwca w Trzebnickim Parku Wodnych „Zdrój”. Oprócz drużyny z Dublina, do Trzebnicy przyjechało 8 składów z całego kraju. Organizator, którym była Trzebnicka Hydra, zaplanował rozgrywki na 10 drużyn, jednak w ostatniej chwili z udziału w turnieju zrezygnowała Dębica.

Niespodzianek nie było. Najlepiej przygotowani, jak zawsze zmotywowani, rewelacyjny turniej zagrali zawodnicy z Siemianowic Śląskich. Walenie gładko pokonały niemal wszystkie składy, remisując jedynie z faworytem turnieju – drużyną z Dublina oraz gospodarzami – Hydrą Trzebnica. To doprowadziło przesympatycznych Ślązaków do finału, gdzie ostatecznie w drugiej tego dnia potyczce z Dublinem ulegli 0:3, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej i zdobywając tytuł najlepszej polskiej drużyny Aqua Battle 2015.

Mimo sporych problemów kadrowych, z bardzo dobrej strony pokazała się trzebnicka Hydra oraz Bałyckie Foki. Mecze pomiędzy tymi drużynami są niezwykle wyrównane i słyną z zaciętości. Ostatecznie żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, kończąc mecz remisem 1:1.

Sporą niespodziankę sprawiła Wrocławska Pirania. Ten najprężniej rozwijający się skład w Polsce zagrał sporo poniżej oczekiwań, przegrywając już w pierwszym meczu z odwiecznym rywalem – Aquariusem Bełchatów. Pirania, która ma ogromny potencjał, wyraźnie nie ma turniejowego szczęścia. Pozostaje wszystkim cierpliwie czekać na kolejne zawody. Może następnym razem pechowa passa w końcu zostanie przełamana. Trzymam kciuki.

Na turnieju pojawiła się pierwsza żeńska drużyna w Polsce – Walenie Frele, jednoznacznie okrzyknięta najładniejszym składem zawodów. Panie, mimo ogromnych starań, nie wygrały żadnego meczu plasując się na ostatniej pozycji. Szkoda, że zabrakło drugiego polskiego składu – Asterias, być może tutaj walka byłaby o wiele bardziej wyrównana.

Udany debiut w hokejowym świecie zaliczyły Olsztyńskie Szczupaki. Mimo niepełnego składu zdecydowali się na przyjazd do Trzebnicy i wsparci zawodnikami innych drużyn zajęli 8 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Ta najmłodsza drużyna w Polsce zaskoczyła sporym już doświadczeniem w wodzie. Mam nadzieję, że uda się zmotywować pozostałych zawodników do gry i już niedługo Szczupaki będą mogły nawiązać równą walkę z pozostałymi składami.

Jak co roku wyłoniono króla strzelców całego turnieju, którym tym razem został zawodnik Bałtyckich Fok – Marek Matuszek. Drugie miejsce w tej kategorii zajął młody zawodnik Hydry – Kuba Wilgosz.

Końcowa klasyfikacja Aqua Battle 2015:

1

Dublin [IR]

2

Walenie Siemianowice Śląskie [PL]

3

KHP Hydra Trzebnica [PL]

4

Bałtyckie Foki [PL]

5

Aquarius Bełchatów [PL]

6

Pirania Wrocław [PL]

7

Orka Gdynia [PL]

8

Szczupaki Olsztyn [PL]

9

Walenie Frele [PL]

10

DHP Płetwal Dębica [PL]
fot. Daniel Sielowski

Wszystkie zdjęcia (więcej niż w galerii poniżej) ściągniesz klikając tutaj (85 Mb).

3 Responses to Drużyna z Irlandii wygrała Aqua Battle 2015

  1. Kasia Nowakowska, Walenie Frele pisze:

    Dziękujemy 🙂 Fantastyczne zdjęcia !!!!

  2. hugh nolan pisze:

    Great photos. What a great day. The Irish will be back. Everyone was so friendly to us.

Dodaj komentarz