Basenowe Mistrzostwa Czech we freedivingu

przez • 5 czerwca, 2015 • Freediving, NewsKomentarze (0)1563

Basenowe Mistrzostwa Czech we freedivingu, które odbyły się 30 maja w Pradze, to jedna z ostatnich możliwości sprawdzenia się przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Belgradzie. Korzystając z okazji, do stolicy Czech pojechały dwie nasze zawodniczki. Aktualna Mistrzyni i Wicemistrzyni Polski z zawodów w Morawicy: Julia Kozerska oraz Magda Solich.

Formuła czeskich Mistrzostw różni się od przyjętego w naszym kraju schematu. Wszystkich startujących obowiązuje konkurencja statycznego wstrzymania oddechu oraz wybrana wcześniej dynamika. W tym roku niemal wszyscy jako drugą konkurencję wybierali dynamikę w płetwach (DYN). Nasze dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony właśnie w tej drugiej konkurencji. Julia przepłynęła 175 m, ustanawiając tym samym drugi wynik zawodów w klasyfikacji łącznej wraz z mężczyznami. Magda pokonała solidne 125 m zaliczając próbę bezbłędnie. Najlepszy w tej konkurencji był Michal Risian uzyskując wynik 201 m oraz Martin Zajac, który przepłynął taki sam dystans jak Julia.

Nie wystarczyło to jednak naszym zawodniczkom aby stanąć na podium. Czeszki są bowiem niesamowite w statyce i tym razem również pokazały klasę. Dwa wyniki powyżej 6 minut i fenomenalne 7:10 Gabki Grezlovej zapewniły Czeszkom całe pudło. Gabka zakończyła próbę bez większego wysiłku zaznaczając, że rekord Czech (7:13) planuje pobić w Belgradzie.

Ostatecznie, po zaciętej walce w kategorii kobiet po raz trzeci z rzędu Mistrzynią Czech została Vendula Strachotova, a Mistrzem Czech Michal Risian. Trzymamy kciuki za wyniki wszystkich zawodników podczas Mistrzostw Świata.

Strona zawodów: http://mcr2015.webnode.cz/

Zdjęcie główne z profilu facebookowego Gabki Grezlovej

Dodaj komentarz